Amit az AMH-ról tudni érdemes

Az AMH, vagyis anti-Müllerian hormon, egy hormon, amelyet a petefészkek tüszői (folliculusai) termelnek. Az AMH szintje a nők vérében segít meghatározni a petefészkekben található petesejtek számát, tehát a petefészek tartalékát. Ez az információ különösen hasznos a termékenységi vizsgálatok során, mivel az AMH szintje utalhat arra, hogy mennyi petesejt áll még rendelkezésre, ami befolyásolhatja a természetes teherbeesés esélyeit, valamint a termékenységi kezelések, például az in vitro megtermékenyítés (IVF) sikerét.

Az AMH szintje általában a nők életkorának előrehaladtával csökken, mivel a petefészkek petesejt tartaléka is fokozatosan csökken az idő múlásával. Azonban fontos megjegyezni, hogy bár az AMH szintje utalhat a petesejtek mennyiségére, nem ad pontos információt a petesejtek minőségéről vagy arról, hogy mikor következik be a menopauza.

Az AMH mérése vérvizsgálattal történik.

Ha az AMH értéke a korosztályodhoz viszonyítva alacsonyabb, az azt jelenti, hogy kevesebb tüsződ van, mint az átlag. A magasabb AMH érték viszont PCOS-t jelezhet. Fontos megjegyezni, hogy az AMH szintje hamisan alacsony lehet, ha D-vitamin hiány áll fenn.

Scroll to Top